Amazonda Dropshipping İle Satış Yapılabilir Mi?

1

Çok basit bir şekilde Amazon Dropshipping ile satış yapılabilir. Bu yöntem, var olan sayısal sistemler arasında en çok talep gören modeller arasındadır. Ürünün kargo işleriyle uğraşmadan sadece aracı olarak bir başkasının ürününü bir diğer satıcıya satarak yapılan bir sistemdir. Kurulu olan bir iş yerinizin olmasına gerek kalmadan, dünyanın Avusturalya, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerinde satışlar yapabiliyorsunuz. Dropshipping ile satış yapmanın en önemli tarafı, sizin satmadığınız ya da satamadığınız ve elinizde mevcut olan ürünler için para ödemeniz gerekmemesidir. Elektronik ürünler, dropshippingde en çok talep gören sahadır.

Amazonda Dropshipping İle Satış Yapabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

Bu satışları yapabilmek için enternasyonal bir kimliğe ihtiyacınız var. Enternasyonel olan kimlik veya pasaport ile hesabınızı oluşturabiliyorsunuz. Amazon Dropshipping ile satış yapabilmek için iki adet numaraya ihtiyacımız vardır; biri sosyal güvenlik numarasıyken diğeri işveren kimlik numarasıdır. Bunları aldıktan sonra çok rahat bir şekilde amazonda satış yapabilirsiniz. İkinci olarak size önemli evrakların gidip gelebileceği bir Amerikan adresi olması gerekmektedir. Amazon’da aylık fiyatlarınızı ödeyebileceğiniz bir kredi kartı almanız bir başka şarttır. Kısacası amazonda satış yapmanın ilk şartı bir “EIN” yani iş veren kimlik numarası denilen bir numaraya ihtiyacınız vardır. Bunu aldıktan sonra rahatlıkla satış yapabilirsiniz.

Dropshippingde En Çok Satan Ürünlerin Kriterleri Nelerdir?

Dropshippinde, “winner ürün” denilen bir bölüm bulunmaktadır. Yani talebi yüksek olan ürünlerden oluşan bir bölümdür. Dropshippinde bir ürünün fazla talebi olması için yani ürünün winner olması için dört madde gereklidir. Birincisi, probleme çözüm getiren ürünler genellikle yüksek talep gören ürünlerdir. İkinci olarak bulunabilirliği yüksek olan ürünler, üçüncü olarak olağanüstü bir özellik uyandırarak insanda satın alma dürtüsünü harekete geçirebilmelidir. Ve son olarak ürünün kar marjı olmalıdır. Bunun yanı sıra insanlar genel olarak puanları yüksek olan, değerlendirmeleri olumlu olan ürünlere talep göstermektedir.  Amozon Dropshipping de satılan ürünlerin fotoğraflarının kaliteli ve her açıdan çekilmiş olması ayrıca açıklama kısmında ürün hakkında detaylı bilgiler verilmesi bir ürünün en çok satan olmasında önemli kriterlerdendir.


1 Yorum var
  1. Nesrin

    Elazığ

Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.