Coronavirüs (Covid-19) Sonrası Evde Yapılabilecek İşler Nelerdir?

0

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs, binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştur. Ölümlerle birlikte ülkelerin ekonomik durumlarını oldukça etkileyen coronavirüs salgını, işsizliği büyük oranda arttırmıştır. Bir kişiden, onlarca kişiye bulaşabilen hastalık insanları eve hapsetmiştir. Tam da bu nokta da insanlar evden çalışabilecekleri ek iş imkanları aramaya başlamışlardır. Evlerimizde oturduğumuz yerden hem zamanımızı verimli değerlendirebileceğimiz hem de para kazanabileceğimiz evde ek iş yapabilmemiz mümkündür.

Bu işler; blog yazarlığı, içerik üreticiliği, online öğretmenlik veya rehberlik, sanal asistanlık, el işi ürünlerini yaparak satmak, online yapılan sağlık danışmanlıkları gibi birçok alanda para kazanmak mümkündür.

Evde Yapılabilecek İş İmkanlarının Maliyetleri Nelerdir?

Yapacağınız iş alanına göre harcanacak maliyetler değişiklik gösterebilir. Örneğin blog yazarlığı yapmak isterseniz hiçbir maliyet harcamadan para kazanmanız mümkündür. Blog açmak oldukça karlı iş olarak karşımıza çıkar. Fikir ve düşüncelerinizi yazıya dökerek kendinizce bir kitle oluşturup kolay yoldan para kazanabilirsiniz. Öncelikle sıfır maliyetle bir internet sitesi oluşturur ve ardından yazılarınızı yayımlayabilirsiniz. Bir başka iş imkanı olarak eğer yeteneğiniz varsa evde yapabileceğiniz dikiş, nakış, süs eşyalarından düşük maliyetle büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Örgü iplerinden veya şuan oldukça popüler olan makrome iplerinden kapı süsleri, anahtarlıklar, duvar süsleri veya özel günler için küçük hediyeler tasarlayabilirsiniz. Son bir tavsiye olarak, eğer eğitiminizin var ise evden online dersler verebilirsiniz. Hem zamanı boşa geçirmemiş olursunuz hem de evden rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek İşlerin Aylık Maddi Gelirleri Ne Kadarla Sınırlıdır?

Evde yaptığımız iş alanına göre maddi gelirler de değişiklik göstermektedir. Blog yazarlığına ilk başladığınız süre zarfında ciddi ücretler kazandırmasa da büyük bir kitleye ulaşmanızla doğru orantılı bir şekilde ücretlerinizde artacaktır. Makale yazarak para kazanmak ise toplamda 200-300 kelime başına 2-3TL gibi paralar kazandırabiliyor. Evde bilgisayar ya da tabletiniz varsa klavye kullanımınızda iyiyse her gün birden fazla makale yazarak haftalık   100-150 TL kazanmanız mümkün olabilir. Üstelik yazdıkça tecrübe kazanıyor ve iş aldıkça gelirinizi arttırabiliyorsunuz. Son olarak online eğitimler vererek evde ek iş kapsamında daha yüksek paralar kazanmanız da mümkün olabilir.

 

 


Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.