Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Yüksek Ek Gelir İmkanı

3

Düğün fotoğrafçılığı ile ek gelir elde etmek ister misiniz ? Sizlere muhteşem bir ek iş fikrinden bahsederek yüksek ek gelir sahibi olmanıza yardımcı olacak pek çok bilgi paylaşımı yapıyoruz. Bu iş fikrinde sizlere düğün fotoğrafçılığı yaparak nasıl ek kazanç elde edebilirsiniz ondan bahsetmek istiyoruz.

Düğün fotoğrafçılığı işinde profesyonel davranırsanız ve yaptığınız işleri güzel bir biçimde müşterilerinize sunarsanız kendinize oldukça güzel ek gelir imkanı sağlayabilirsiniz. Bunun için fotoğraf çekimini iyi yapabiliyor olmanız gerekmektedir. Kendinize güveniyorsanız gerisi bu işin çok kolaydır. Siz de düğün fotoğrafçılığı yapmak istiyorum diyorsanız sizlere bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayarak sizde bir düğün fotoğrafçısı olarak ek iş sahibi olabilirsiniz. Yazımızın devamında düğün fotoğrafçılığı teknikleri ve  düğün fotoğrafçılığı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Düğün fotoğrafçılığı için gerekli ekipmanlar nelerdir ?

Düğün fotoğrafçı olabilmek için kullanılacak malzemeleri sizlere sıralıyoruz.

 • 1- Profesyonel fotoğraf makinesi
 • 2- Bilgisayar
 • 3- Montaj ve fotoğrafları düzenleyebilmek için adobe photoshop programı
 • 4- Kendinize ait bir web sitesi ya da sosyal medya hesapları. (İnternet üzerinden müşteri bulabilmeniz için size yardımcı olacaktır.)

Düğün fotoğrafçılığı nasıl yapılır ?

Sadece ekipmanlara sahip olmanız sizi iyi bir fotoğrafçı yapmaz. Eğer fotoğraf deneyiminiz yoksa öncelikle bununla ilgili eğitim almanız yararlı olacaktır. Bu şekilde daha kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz ve müşterilerin geri dönüşü de olumlu olur. Fotoğraf çekimi konusunda en azından orta seviye ve üzeri tecrübeye sahip olduğunuzda artık bu işe başlayabilirsiniz.

Şimdi şöyle düşünün tüm malzemeleri sağladığınız ve sosyal medya üzerinden haftalık 100 TL ye sponsorlu bir reklam verdiniz. Bunları vermek oldukça basit ve kolaydır. Müşterilerin size ulaşmasına Instagram üzerinden başlayabilirsiniz. Bir Instagram sayfası kurdunuz ve bu sayfanızı sponsorlu olarak reklamını yaptınız müşteriler sizi arayacak fiyat ve randevu talep edecektir. Gideceğiniz bir çekimde en az 1000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Düğün fotoğrafçıların ücreti kendi profesyonel bilgilerine ve müşteri portföyüne göre değişebilmektedir.

Yukarıdaki bahsettiğimiz işlemleri takip ederek sizde düğün fotoğrafçılığı yapıp ek kazanç elde edebilirsiniz. Şansınızın ve işinizin uğurlu gitmesi dileklerimiz ile.

Düğün fotoğrafçılığı kursu nerede verilir ?

Bu konuda eğitim veren birçok Kurum/Kuruluş bulunmaktadır. Halk Eğitim Merkezlerinde de fotoğrafçılık kursu verilmektedir. Ayrıca özel eğitim kurumlarından da bu eğitimi alabilme imkanı vardır. İnternetten araştırma yaparak size en uygun olan düğün fotoğrafçılığı eğitimine yönlenebilir ve kendinizi bu konu hakkında geliştirebilirsiniz. Ayrıca youtube ve udemy gibi platformlarda düğün fotoğrafçılığı eğitim seti vardır. Bunlardan da yardım alabilirsiniz.

Düğün fotoğrafçılığı ücretleri ne kadar ?

Peki düğün fotoğrafçısı ne kadar kazanır ? Bunun için bir tutar belirtmek zordur. Günlük olarak 300-500 TL aralığında başlayan ödemeler günlük 1000-1500 TL’ye kadar yapılabilmektedir. Bu düğün salonu, düğün sahibi, çalışılacak saat ve daha birçok faktöre göre değişebilmektedir. Ancak iyi bir ek gelir kapısı olduğu aşikardır.

Düğün fotoğrafçılığı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim ?

Bizimle neredeyse tüm Türkiye’de faaliyet gösteren düğün salonları arasında anlaşma bulunmaktadır. Biz anlaşma gereği bu düğün salonları/otellerin isimlerini paylaşamıyoruz. Siz de düğün fotoğrafçısı olarak sürekli ek gelir elde etmek istiyorsanız aşağıdaki ek iş başvuru formunu doldurup bize gönderin. Bulunduğunuz il/ilçede eğer size uygun bir iş olursa ilgili firma mail adresinizden size ulaşabilecektir.


3 Ek İş Başvuruları
 1. İsmail

  Evde kına sabun mandal vs türleri işi ariyorum

  1. Aylin Polatlı

   ek iş veren firmalar başvurunuzu görerek değerlendirmeye alabilir

 2. Salih

  Düğün kameramanlığı yaptım 5.5 yıl. Farklı birçok meslekte görev aldım.

Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.