Ek Gelir Getiren İşler

Paylaşım yaparak değerlendirmelerde ön sıralarda olabilirsiniz!

Sabit bir işte çalışırken aldığı maaş geçimi için yeterli olmayan ya da herhangi bir işte çalışmayıp bir gelir kapısı bulmak isteyen kişilerin çoğu yapabilecekleri ek işler hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Ek işler genellikle yapılası kolay, kişiyi çok zorlamayacak ancak getirisi fazla olan işler arasından seçilmektedir. Ancak bu tür işlerde seri şekilde çalışabilmek, üretken olmak ve pratik düşünmek önemlidir.

Ek gelir getiren işler kişilerin dışarıdan firmalarla anlaşarak onlara ait işleri yapması şeklinde olabileceği gibi tamamen kendi adlarına çeşitli ürünler üreterek satmaları, hizmetler vermeleri şeklinde de yapılabilmektedir.

Dışarıdan firmalarla çalışarak yapılan ek işlere paketleme, davetiye katlama, iplik temizleme, parça birleştirme gibi şeri örnek verebiliriz.

Paketleme işlerinde üretilen ürünler belirli sayılarda gruplara ayrılarak tek bir paketin içine yerleştirilir ya da her bir ürün gösterilen şekilde tek tek paketlenir.

Davetiye katlama işinde davetiyeleri basan matbaalar hazırlanan davetiyelerin katlanması için vakit ayırarak iş akışını yavaşlatmak istemez ve dışarıdan destek alır. Bu işte düz baskı olarak elinize gelen davetiyeleri doğru şekilde katlayıp zarflamanız, varsa kurdele gibi aksesuarlarını yapıştırmanız gerekir.

İplik temizleme işi genellikle tekstil firmaları tarafından yaptırılır. Dikilen ürünlerin üzerindeki uzun kalmış ve fazlalık iplerin kesilmesi işidir. Aynı şekilde tekstil firmaları evlere parça ayırma, düğme dikme, parça sökme gibi değişik işler de vermektedir.

Parça birleştirme işlerinde verilen parçaları birleştirerek bütün bir ürünün bir parçasını ya da tamamını oluşturmanız istenir. Örneğin bir oyuncağın iki parçasını bir araya getirmeniz fabrikada yapılacak diğer işler için gereklidir.

Ek İş Yapmak

Ek iş yapmak ve bundan iyi miktarda para kazanmak için seri bir şekilde çalışmak gerekir. Özellikle dışarıdan aldığınız parça başına para kazanılan işlerde çok hızlı çalışıp daha çok iş bitirmeniz kazancınızı artırmanız için gereklidir.

Evde kendi adınıza yapacağınız üretim yapıp satış yapmak gibi işlerde de zamanla artan siparişlere ve taleplere yetişebilmek için hızlı ve disiplinli çalışmanız gerekecektir.

Ek işler de normal işler gibi bir iş disiplini isteyen, emek sarf edilmesi gereken işlerdir.

İş Uzmanı Aylin Polatlı


0 Başvuru

Başvuru Gönder