Ek İşler İyi Kazanç Sağlar mı?

Paylaşım yaparak değerlendirmelerde ön sıralarda olabilirsiniz!

Yeni İş Fikirleri ve Ek işler

Gönlümüze göre, ben bunu yaparım dediğimiz bir iş bulmak hatta sadece çalışabileceğimiz bir iş bulmak günümüz ekonomik şartlarında oldukça zor bir durum. Bu nedenle çoğu kişi az sermaye gerektiren ya da sermaye gerektirmeyen yeni iş fikirleri bulmaya çalışıyor. Hali hazırda çalıştığı bir işi olanlar ise bir ek iş ile gelirlerini artırmaya çalışıyor.

Ek gelir sağlanabilecek işlerin başında genellikle sermaye gerektirmeyen emeğe dayalı iş fikirleri daha çok talep görmektedir. Örneğin makale yazarlığı yapmak, anket doldurmak, blog hazırlama, gizli müşteri olma, çevirmenlik, online ders vermek gibi işler çok tercih edilmektedir. Bunların haricinde evlere iş veren firmalarla çalışılarak eve tekstil parçalarını temizlemek, çeşitli ürün parçalarını birleştirmek, paketleme yapmak gibi işlerle meşgul olarak da gelir kazanabilirsiniz. Düzenli ve planlı çalışma ile bu gibi işlerden sizlerde önemli oranda ek gelir sağlayabilirsiniz.

Az sermaye ile yapılabilecek ek iş fikirleri içerisinde; el örgüsü ürünleri satmak, internet üzerinden ürün getirterek satışını yapmak, sipariş üzerine evden pasta börek, ev yemeği, dondurulmuş mantı gibi gıda ürünleri hazırlayıp satmak, dekoratif mum, biblo, kokulu taş, nikah şekeri gibi eşyalar hazırlayıp satmak, fotoğraf çekimi yapmak, katalog işi yapmak, fide yetiştirip satmak gibi işler örnek gösterilebilir.

Ek İşler İyi Kazanç Sağlar mı?       

Ek iş yapılan bir işin yanında ek olarak, yan gelir sağlaması için yapılan ek işler doğru seçilip düzgün şekilde çalışıldığında gayet güzel kazançlar sağlayabilmektedir.

Evde geçirdiğiniz zamanda ek işinize sarf ettiğiniz enerji ve zamana bağlı olarak kazanç miktarınız artacaktır. Her işte olduğu gibi ek işlerde de bir emek verilmesi, düzenli çalışılması, iş takibinin iyi yapılması gerekmektedir.

Disiplinli bir çalışma neticesinde ek işlerinde çok daha fazla kazanarak bu işlerini ana meslekleri haline getirmiş ve ek iş olarak seçtikleri işi devamlı işleri haline getirmiş kişileri görmekteyiz. Bir ek işin getirisi aylık birkaç yüz liradan başlayarak bin liralarla ifade edilen rakamlara çıkabilir, bu kişilerin çalışma azmine ve iş için ayırdıkları vakte bağlıdır.

İş Uzmanı Aylin Polatlı


0 Comment

Başvuru Gönder