Ev Hanımlarının Evde Yapılabileceği Ek İşler

Paylaşım yaparak değerlendirmelerde ön sıralarda olabilirsiniz!

Pek çok ev hanımı ev bütçesine katkıda bulunmak için bir şeyler yapmak ster. Ancak hem ev işleri hem çocuklarla ilgilenmek gibi durumlar ev hanımlarını bu konuda adım atmaktan alıkoymaktadır.

Ek iş fikirleri çoğu zaman bir hobiden yola çıkarak bulunmaktadır. Ev hanımlarının evde yapabileceği ek işler de detaylı incelendiğinde çoğu hanımın aslında günlük olarak evde yaptıkları işlerden oluşmaktadır. Her gün yapılan bir işten ek gelir elde etmek için ilk olarak karar vermek, iş planı yapmak, adım atmak ve tanınırlığı sağlamak gerekir.

Bir ev hanımının hem evini hem çocuklarını ihmal etmeden kolaylıkla yapabileceği ek işler arasında ev yemeği, pasta, börek gibi gıda ürünlerini yaparak satmak en çok tercih edilenlerdendir. Hediyelik eşya, örgü ve el işi ürünleri yapmak ve satmak, bilgisayar ve internet kullanılarak yapılabilecek anket doldurma, reklam izleme, yazı yazma gibi işleri yapmak da ek kazanç sağlamaktadır. Ayrıca bitki yetiştirerek fidelerini satmak, katalog firmaları ile çalışarak ürün satışı yapmak gibi çok tercih edilen farklı ek işler de bulunmaktadır.

Bu ek işlerin her birinde önemli olan bir hedef belirlemek ve bu hedefe ulaşmak için planlı bir şekilde ilerlemektir. Başarılı olmak için yaptığınız işlerin tanıtımını iyi yapmanız ve güzel referanslar edinmeniz gereklidir.

Ek Gelir Sağlayan El İşleri

Ev hanımlarının çoğu boş vakitlerinde çeşitli el işleri ile meşgul olmayı severler. Doğru bir yaklaşımla her gün yapılan bu el işlerinden para kazanmanız mümkündür. El işleri konusunda becerisi olan ve bunları yapmaktan zevk alan hanımlar hatta beyler bu işlerden umduklarından çok daha fazla kazanç elde edebilirler.

Keçe kullanarak yapılan çanta, supla, patik gibi farklı ürünler son zamanlarda çok talep görmektedir. Örgü işleri özellikle bebek kıyafetleri ve bebeklere yönelik battaniye gibi eşyalar oldukça çok satılan ürünlerdir. Hasır iplerden yapılan eşyalar ve süs malzemeleri, oyadan yapılan kolyeler, boncuk süslemeleri, kumaş çeşitlerinden tokalar da çok sevilmektedir. Kokulu mum ve kokulu taştan objeler, magnetler gibi bebek, gelin mevlüdü gibi organizasyonlarda dağıtılan ürünler oldukça fazla talep gören ürünlerdir.

İş Uzmanı Aylin Polatlı


1 Comment

  • Afranur yıldırım
    Posted Şubat 13, 2021 12:56 am 0Likes

    Sivas merkezde oturuyorum yaza düğünüm var elim paketlemeye yatkın azimli ve disipliniyim dönüş yaparsanız sevinirim

Başvuru Gönder