Evde El İşi Ürünler Yaparak Para Kazanmak

1

Evde el işi ürünler yaparak para kazanabilirsiniz. Evden çalışarak gelir sağlamak isteyen kişiler veya ek gelirle bütçelerine destek olmak isteyen kişiler çeşitli el emeği ürünler üretip satmaktadır. Bir şeyler üretip bu el işi ürünlerden kazanç sağlayabilmek için öncelikle bir el yeteneğinizin olması gerekir. Bu yeteneğin dışında bunu destekleyen yaratıcı fikirlere ve ince bir zevke sahip olmak da ürünlerinizin rağbet görmesi için olukça önemlidir. El işi ürünler devamlı müşteriler bulunduğunda ve diğer perakende satışlarda oldukça güzel kar getirebilir. Bu tür işlerden güze bir gelir elde etmek için çok sayıda üretim yapabilmek gereklidir. Ayrıca üretilen ürünün kaliteli olması müşterilerin beğenisinin artmasına ve bununla orantılı olarak da talebin artmasına sebep olacaktır.

Evde el işi ürünlerden para kazanmak günümüze pek çok ev hanımının yaptığı bir iştir. Örgü örerek yaptıkları oyuncak bebek, şal, kazak, bebek eşyaları gibi pek çok üründen iyi miktarda gelir sağlayan pek çok ev hanımı bulunmaktadır. Ayrıca oya işleyerek yapılan takılar, değişik kumaşlardan dikilerek hazırlanan tokalar, değişik dikiş yöntemleri kullanılarak hazırlanan bebek takımları ve kıyafetleri gibi ürünler iyi birer kazanç kapısı olabilir. Örgü ve dikiş işleri haricinde dekoratif mumlar hazırlamak, davetiye, nikah şekeri ve kına paketleri hazırlamak, doğum günü, mevlüt ve benzer organizasyonlar için dolap süsü, biblo gibi kişiye özel objeler üretmek ve satışını yapmak kar oranı yüksek işler arasındadır. Eğer siz de evde el işi yapıp satmak istiyorum diyorsanız bu yazımız sizin için tam bir rehber niteliğinde olacaktır.

Evde el işi yapmak istiyorum ne yapmalıyım ?

Evde el işi ürünler yaparak para kazanmak için ürettiğiniz ürünler kadar maliyet hesabı, doğru ücretlendirme,  satış ve pazarlama teknikleriniz de oldukça önemlidir. İlk olarak bir ürünü oluşturmak için ne kadar maliyetinizin olduğunu net olarak belirlemeniz gerekir. Bu sayede ürününüz için en makul taban fiyatı bulabilirsiniz. Benzer ürünlerin satış fiyatlarını öğrenmek için internetten, çarşı ve pazarlardan, mağazalardan fiyat araştırması yapmanız gerekir.

Bu araştırma sonucunda ürününüz için ortalama bir fiyat belirleyebilirsiniz. Müşteri edinebilmek için ürettiğiniz şeylerden örnekler hediye edin, kampanyalar ve zarara sokmayacak indirimler yapın bu insanların dikkatini çekecektir. İnternette tanıtımınızı yapacak sayfalar oluşturup işletme sahipleri ile anlaşarak komisyonlu satışlar yaptırarak karınızı artırabilirsiniz.

Evde el işi veren firmalar

Evde ek iş ile kazanç sağlamak isteyen ev hanımlarına sağlanan en önemli imkanlardan birisi de evde el işi yaparak para kazanmaktır. Bu kapsamda eve iş veren birçok firma bulunmaktadır. Siz de evde el işi yapımı yaparak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki ek iş başvuru formunu göndermeniz yeterli olacaktır. Çoğu kişi evde el işi arıyorum ama firmalara ulaşamıyorum diyor. Firmalar bilgilerinin paylaşılmasını istemiyor. Siz başvurunuzu bizim aracılığımız ile yapın. Evde el işi ilanlarından size uygun işler olduğunda firmalar size dönüş sağlayacaktır.

Evde el işi veren firmalar İstanbul

İstanbul’da evde el işi ile para kazanmak isteyen kişilere bu imkanı sağlayan birçok firma bulunmaktadır. Bizim de anlaşmalı olduğumuz birçok firma bulunmaktadır. Evde el işi yaptıran firmalar bilgilerin paylaşılmasını istemiyorlar. Evde el işi ilanları İstanbul ilinde ikamet ediyorsanız size uygun olacak şekilde düzenlenebilecektir. Başvuru formunu göndermeniz yeterli olacaktır.

Evde el işi yap satla para kazanabilir miyim ?

evde el işi yapıp satmak bir diğer evde ek gelir yöntemlerinden birisidir. Sosyal medya reklamcılığını biraz etkili kullanabilirseniz ve yaptığınız ürünler de kaliteli olursa çok ciddi satışlar yapabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizi sanal pazarlarda yani hepsiburada, trendyol, gitti gidiyor, dolap uygulaması gibi platformlarda da satabilirsiniz. Eğer evde el işi yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız ve ürünleriniz kaliteli ise aracı firmalarla uğraşmayın. Ürünlerinizi üretin ve belirttiğimiz platformlarda satışa sunun. Zaten ürünler kaliteli ise geri dönüşü de olumlu olacaktır.

Evde el işi yapanların sigortası nasıl oluyor ?

Evde ticari bir faaliyet olmaksızın el işi yapıp satanların kanunen sigortalı olmaları zorunlu değildir. Ancak isteyen ev hanımları gelir vergisinden muaf olduklarına dair yazıyı vergi dairesinden aldıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurarak ev hanımı sigortası kapsamında prim ödeyerek daha düşük primle emekli olma imkanı elde edebilmekte. Talep halinde evde el işi yapanların sigortalılığı bağkur kapsamında sağlanmaktadır.


1 Yorum var
  1. Havva

    Sultanbeyli

Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.