Evde El İşi Ürünler Yaparak Para Kazanmak

Paylaşım yaparak değerlendirmelerde ön sıralarda olabilirsiniz!

Evden çalışarak gelir sağlamak isteyen kişiler veya ek gelirle bütçelerine destek olmak isteyen kişiler çeşitli el emeği ürünler üretip satmaktadır. Bir şeyler üretip bu el işi ürünlerden kazanç sağlayabilmek için öncelikle bir el yeteneğinizin olması gerekir. Bu yeteneğin dışında bunu destekleyen yaratıcı fikirlere ve ince bir zevke sahip olmak da ürünlerinizin rağbet görmesi için olukça önemlidir.

El işi ürünler devamlı müşteriler bulunduğunda ve diğer perakende satışlarda oldukça güzel kar getirebilir. Bu tür işlerden güze bir gelir elde etmek için çok sayıda üretim yapabilmek gereklidir. Ayrıca üretilen ürünün kaliteli olması müşterilerin beğenisinin artmasına ve bununla orantılı olarak da talebin artmasına sebep olacaktır.

Evde el işi ürünlerden para kazanmak günümüze pek çok ev hanımının yaptığı bir iştir. Örgü örerek yaptıkları oyuncak bebek, şal, kazak, bebek eşyaları gibi pek çok üründen iyi miktarda gelir sağlayan pek çok ev hanımı bulunmaktadır. Ayrıca oya işleyerek yapılan takılar, değişik kumaşlardan dikilerek hazırlanan tokalar, değişik dikiş yöntemleri kullanılarak hazırlanan bebek takımları ve kıyafetleri gibi ürünler iyi birer kazanç kapısı olabilir.

Örgü ve dikiş işleri haricinde dekoratif mumlar hazırlamak, davetiye, nikah şekeri ve kına paketleri hazırlamak, doğum günü, mevlüt ve benzer organizasyonlar için dolap süsü, biblo gibi kişiye özel objeler üretmek ve satışını yapmak kar oranı yüksek işler arasındadır.

Satış İçin İpuçları

Evde el işi ürünler yaparak para kazanmak için ürettiğiniz ürünler kadar maliyet hesabı, doğru ücretlendirme,  satış ve pazarlama teknikleriniz de oldukça önemlidir.

İlk olarak bir ürünü oluşturmak için ne kadar maliyetinizin olduğunu net olarak belirlemeniz gerekir. Bu sayede ürününüz için en makul taban fiyatı bulabilirsiniz.

Benzer ürünlerin satış fiyatlarını öğrenmek için internetten, çarşı ve pazarlardan, mağazalardan fiyat araştırması yapmanız gerekir. Bu araştırma sonucunda ürününüz için ortalama bir fiyat belirleyebilirsiniz.

Müşteri edinebilmek için ürettiğiniz şeylerden örnekler hediye edin, kampanyalar ve zarara sokmayacak indirimler yapın bu insanların dikkatini çekecektir.

İnternette tanıtımınızı yapacak sayfalar oluşturup işletme sahipleri ile anlaşarak komisyonlu satışlar yaptırarak karınızı artırabilirsiniz.

İş Uzmanı Aylin Polatlı


1 Comment

  • Havva
    Posted Aralık 2, 2020 12:06 am 0Likes

    Sultanbeyli

Başvuru Gönder