Paylaşım yaparak değerlendirmelerde ön sıralarda olabilirsiniz!

Evden çalışarak para kazanmak özellikle sağlık açısından risklerin yüksek olduğu bu dönemde pek çok kişinin tercih ettiği bir durumdur.

Pandemi nedeni ile çoğu kişinin işinden ayrılmak zorunda kaldığı ve yeni bir iş bulamadığı son zamanlarda iş arayanların sayısı oldukça artmış durumdadır. Şartlar nedeni ile iş imkanlarının kısıtlı olması ve sağlık açısından karşılaşılabilecek riskler bu kişilerin evden çalışmayı tercih etmelerine yol açmıştır. Evden çalışmak isteyen bu kişiler yeni iş fikirleri türeterek iş kurma yolunda ilk adımlarını atmakta ya da dışarıya iş veren firmalarla anlaşarak bu firmalar için çalışmaktadırlar.

Dışarıya iş veren firmalarla çalışan kişiler genellikle parçaları birleştirme, davetiye katlama, parça birleştirme, ip temizleme, kına paketleme, teşbih dizme gibi değişik iş kollarında yarımcı olarak çalışmaktadırlar. Hızlı ve disiplinli çalışılırsa bu ek işlerden düzenli ve yüksek gelir elde edilebilir.

Bunların yanı sıra çağrı merkezi elemanı, veri giriş personeli, online satış destek personeli, mobil müşteri temsilcisi gibi birtakım iş yeterliliklerine sahip olmayı gerektiren işler de evden yapılabilmektedir. Birtakım firmalar bu tür işler için de yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak dışarıdan destek alabilmektedir.

Firmalarla çalışmak haricinde kişiler çeşitli ürünlerin satışını yaparak da para kazanabilirler.

Üreterek Kazanmak

İş fikirlerinin başında kişilerin kendi yetenek ve becerilerine uygun olarak çeşitli şeyler üretmeleri ve bunları satmaları gelmektedir.

El becerileri iyi olan kişiler çeşitli süs eşyaları ve değişik objeler yaparak bunların satışından güzel bir ek gelir sağlayabilirler. Örgü ve dikiş teknikleri kullanılarak yapılan hediyelik eşyalar, bebek ürünleri, kıyafet, toka ve oyuncak gibi ürünler oldukça çok alıcı bulan ürünlerdir. Bu ürünlerin kaliteli malzemelerden dikkat çekecek şekilde ve değişik zevklere hitap edip, ihtiyaçları karşılayacak biçimde yapılması çok talep gelmesini ve satışların artmasını sağlayacaktır.

Ev yemekleri konusunda becerikli olan kişilerin çeşitli iş yerleri ile anlaşarak günlük yemek yapıp buralara satmaları, internet üzerinden sipariş alarak üretim yapıp satmaları da iyi bir kazanç kapısıdır.

Çalışıp üretmek ve bundan para kazanmak için bir iş disiplinine sahip olmak ve tanıtımınızı iyi yapmak gereklidir.

İş Uzmanı Aylin Polatlı


0 Comment

Başvuru Gönder