İnstagram Üzerinden Ürün Satışı Yapılabilir Mi?

0

Günümüz çağı, internet kullanımının oldukça yaygın olduğu bir dönemdir. Özellikle instagram, twitter, facebook gibi sosyal ağların kullanımı dünya genelinde hızla büyümeye devam etmektedir. İnstagram kullanıcıları, dünya genelinde toplamda 500 milyon kişiye ulaşmıştır. Türkiye’de de kullanımı çok geniş olan instagram artık bir ticaret alanı olmaya başlamıştır. Her gün 300 milyon etkin kullanıcısıyla apayrı bir platform haline gelmiştir. Sadece instagramdan satış yaparak ciddi ücretler kazanmak mümkündür. İnsanların her gün saatlerce vakit geçirdikleri bir mecrada satılan ürünlere bakmamasına imkân yoktur. Hem eğlenmek hem de alışveriş yapmak için oldukça fazla kullanılan bu platform genç girişimcilerin taleplerini arttırıyor.

İnstagram Üzerinden Ürün Satışı Yapmak İçin Şartlar Nelerdir?

İnstagram da satış yapabilmeniz için bir şirket veya kurumsal bir yerinizin olmasına gerek yoktur. Öncelikle kurumsal kapsamlı bir ınstagram adresi oluşturmalısınız. E-ticaret sistemiyle işletmenizi ürün satabileceğiniz bir platforma haline getirmeniz ilk etapta yeterli olmaktadır. Sonrasında sizi farklı kılacak etkileyici görsellerle sayfanıza müşteri çekmeniz gerekmektedir. İnstagram da ürün tanıtımı yapmak, satış için en önemli unsurlardan biridir. Hikâye adı verilen bölümden renkli ve içeriği anlamlı görseller paylaşarak satışlarınızı arttırabilir ve takipçi sayınızı genişletebilirsiniz. Bunların yanında müşterilerle aranızda ki iletişiminiz dikkat edilmesi gereken bir başka önemli unsurlardan biridir. Ürünler hakkında sorulan sorulara seri ve anlayışlı cevaplar vermek müşteri memnuniyetini arttıracaktır.

İnstagram Üzerinden Hangi Ürünlerin Satışı Yapılabilir?

Aklımıza gelebilecek her türde ürünün satışını instagram üzerinden yapmak mümkündür. Platformu bir alışveriş merkezi veya bir pazar yeri olarak düşünürsek ihtiyacımız olan her ürünü bulmak isteriz. Bu sebeple hemen her ürünün instagram satışı yapılabilir. Ayrıca instagramın son sürümünde alışveriş yapılabilmesi adına ayrı bir bölümde eklenmiştir.

Örneğin; instagram da en fazla ürün satışı butikler tarafından yapılmaktadır. Kıyafet satan butik sayısı instagram da çok fazladır. Farklı türlerde, modellerde, renklerde birbirinden güzel kıyafetleri instagram butiklerinde bulmak mümkündür. Evden dışarı çıkmadan bir tık uzağınızda olan telefondan rahatça alışveriş yapabilmek hem satıcıyı hem de alıcıyı memnun etmektedir.


Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.