Kına Paketleme İşi Nedir?

Paylaşım yaparak değerlendirmelerde ön sıralarda olabilirsiniz!

Kına paketleme işi çalıştığınız firma sizlere çuvallar içinde toz olan kınaları teslim etmektedir. Firma sizden, bu çuvallar halinde gelen kınaları belirli ölçekler yardımıyla şeffaf poşetlere koyulmasını isteyecektir. Ölçeklerin gram değerlerini firma, satın alan müşterinin talebine göre belirlemektedir. Ambalaj işlemi bittikten sonra sırada ki işlem küçük karton yapımıdır. Şeffaf ambalajlara koyduğumuz kınaları kendimizin hazırladığı küçük karton kutuların içine koymamız gerekmektedir. Son olarak hazırladığımız küçük kutuları sırasıyla ve düzenli bir biçimde büyük kartonlara dizdikten sonra kına paketleme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış oluruz. Kına paketle işinde şirket yetkilileri belirli malzemeleri de işi teslim ederken vermektedir. Bu malzemeler; şeffaf ambalaj, küçük kartonlar, bütün kınları koymamız için karton kutu, bant, makas gibi aletler verilmektedir. Bütün bu malzemeler sayıları belirli bir şekilde işi yapacak kişiye teslim edilmektedir

Kına Paketleme İşinin Kazancı Ne Kadardır?

Kına paketleme işi veren şirketler paket başına, yapılan kutu başına ya da haftalık ödemeler yapılmaktadır. Fakat ödeme durumları şirketten şirkete değişim göstermektedir. Büyük oranda her şirket kına paketleme işinde kutu başına 50kuruş vermektedir. Günlük olarak hesaplandığında 80-100 TL arasında kazanmak mümkündür. Yani aylık hesaplandığında 2500-3000 TL gibi gelir elde etmenizi sağlar. Kına paketleme işinde tahmini 3-4 gün içerisinde işin bitirilip teslim edilmesi gerekmektedir. Yapılan iş teslim edilirken herhangi bir yanlış anlamaya sebebiyet vermemesi açısından firma yetkilileri tarafından kontrol edilmektedir.

Kına Paketleme İşi Dışında Hangi Ek Gelir İşleri Vardır?

Ev hanımlarının, emekli kişilerin, ek gelir isteyen öğrencilerin; aile bütçesine katkı sağlamak adına yaptıkları işe ek işler denir. Birçok ek iş alanı bulunmaktadır. Bunlardan en çok rağbet göreni kına paketleme işidir. Özelikle düğün sezonlarında yani Nisan ayıdan Eylül-Ekim aylarına kadar kına paketleme işi oldukça kazanç sağlamaktadır. Ek iş gelir alanları oldukça geniş bir alandır. Mandal ve kutu katlama, nikah şekeri paketleme, şeker poşetleme işi, evde turşu yapıp satma işi, davetiye katlama işi, kâğıt torba katlama işi, altın kutusu yapımı işi en çok talep gören ek iş türlerindendir.

İş Uzmanı Aylin Polatlı


46 Başvurular

 • sultan
  Posted Mart 24, 2021 8:13 am 0Likes

  uşakta yaşıyorum paketleme işi yapıyorum

 • Dilan
  Posted Mart 24, 2021 9:13 pm 0Likes

  Erzurum merkez

 • Münevver
  Posted Nisan 1, 2021 1:58 am 0Likes

  KIRIKKALE
  22 YAŞINDAYIM KIZIMLA BİRLİKTE YAŞIYORUM DAHA KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN ÇALIŞAMIYORUM

 • Melek
  Posted Nisan 1, 2021 1:09 pm 0Likes

  Zümrütevler mahallesi istanbul/maltepe

 • Emine Erol
  Posted Nisan 2, 2021 8:34 am 0Likes

  İstanbul Avrupa yakası Esenyurt

 • Senanur Can
  Posted Nisan 4, 2021 5:04 pm 0Likes

  Eskişehir /Tepebaşı

 • Nurgül
  Posted Nisan 4, 2021 11:31 pm 0Likes

  İstanbul

 • Hazal Yıldırım
  Posted Nisan 6, 2021 6:05 pm 0Likes

  İstanbul

 • nurcan kaya
  Posted Nisan 7, 2021 1:21 pm 0Likes

  tekirdağ

 • Fatma kaya
  Posted Nisan 7, 2021 1:22 pm 0Likes

  tekirdağ

Başvuru Gönder