Vitamin Bar Açmak İçin Gerekenler Nelerdir ?

2

Vitamin bar açmak için gerekenler ve detaylar yazımızda. Çalışma sahasında fark atmak ya da ilgi çekici olmak istiyorsanız, denenmemiş yeni fikirler bulmanız gerekmektedir. Bazıları basit ve kolay görünümünden dolayı sizlere çok cazip gelemeyebilir. Fakat önemli olan işleyiş ve taleplerin doğrultusunda ne kadar kazanıldığıdır. Yenilikçi fikirlerin arasında gündem de olanlardan biri de Meyve Suyu Barı Açmaktır.  Birçok AVM’nin içerisinde ya da caddelerin başlarında gördüğünüz meyve suyu barları küçük bir alan içerisinde yer almaktadır. Fazla maliyet gerektirmeyen bir alanda kurulması ve mevsimine göre meyvelerin bulunması ile birlikte tercih edilen bir iştir. Limon, Mandalina, Şeftali, Elma, Armut, Kayısı, Çilek, Dut, Greyfurt, Ananas gibi meyveler ise tercih edilenlerdendir. Meyvelerin alım yerleri ve mevsimlerine çok dikkat etmek gerekir.  Ayrıca bu tür işletmelerde hijyen çok dikkat çeker.

Vitamin bar tezgahı nasıl açılır ?

Bir vitamin bar standı açmaya karar verdiyseniz ve bu fikrinizde kararlı iseniz aşağıdaki adımları uygulamalısınız;

 1. Öncelikle, kendinize uygun bir yer bulmalı ve gereken standa karar vermelisiniz.
 2. Daha sonra resmi olarak çalışmak için gerekli evrakları ve prosedürleri tamamlamalısınız.
 3. Standın kurulması için gerekli kurulum firması ile anlaşmalısınız. Ulaşım sorunu yaşamamak adına çevrenizdeki firmaları tercih edebilirsiniz. Standın kurulumu yaklaşık 4 bin civarında olmaktadır.
 4. Eğer tercihiniz stant değil de dükkândan yana olacaksa uygun bir yer bulmalısınız. Daha sonra dükkân içerisinde gereken şekilde tasarımı yapmalısınız.

Vitamin bar açmak için gerekenler nelerdir ?

 1. Vitamin Bar Tezgahı
 2. Katı Meyve Sıkacağı
 3. Portakal Sıkma Makinesi
 4. Nar Sıkacağı
 5. Peçete
 6. Karton Bardak
 7. Buzdolabı
 8. Temizlik Malzemeleri
 9. Bıçak Seti

Vitamin bar bayilikleri veren firmalar

 • Naz Fruit Juice: Bir meyve suyu sektöründe olan firma bayilik için en çok avantaj sağlayan firmadır. 60-70 bin TL’ye kadar yatırımı söz konusudur.
 • Waffle Art: Waffle üzerine çalışan bir işletme olsa da içerisinde bulunan meyvelerden hareketle daha çok AVMlerde yatırım yapmaya çalışır.
 • Juice Planet: Belirli şartlardan sonra bayilik veren bir şirkettir. Giriş bedeli olarak aldığı ücret ve sermaye bedeli fazladır. En az 120 bin sermayeye ihtiyacınız vardır.

Vitamin bar açma maliyeti

Yeni bir işe girişmek günümüz şartlarında artık çok maliyetli olabilmekte. Eğer vitamin bar açmak istiyorsanız en az 20-25 bin TL bir sermaye ile başlamalısınız. Başlangıç için belki bu tutar bile size yeterli olmayabilir. Seyyar vitamin bar standları başlangıç olarak sizin için daha düşük bir maliyet sunabilir.

vitamin bar tezgah fiyatları

Vitamin bar standı satılık fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Bu açmak istediğiniz standa göre değişebilmektedir. Başlangıçta yeterli sermayeniz yoksa ikinci el bir stand ile de bu işe başlayabilirsiniz. Sıfır stand fiyatları dövizin de yükselmesi ile birlikte bir hayli artmıştır. Neredeyse en ucuzunun fiyatı 5 bin TL’den başlamaktadır.


2 Ek İş Başvuruları
 1. Esma ada

  evde yapabileceğimiz her türlü işe acil ihtiyacımız var

 2. Esma ada

  Küçükçekmece

Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.