Paylaşım yaparak değerlendirmelerde ön sıralarda olabilirsiniz!

Çalışma sahasında fark atmak ya da ilgi çekici olmak istiyorsanız, denenmemiş yeni fikirler bulmanız gerekmektedir. Bazıları basit ve kolay görünümünden dolayı sizlere çok cazip gelemeyebilir. Fakat önemli olan işleyiş ve taleplerin doğrultusunda ne kadar kazanıldığıdır. Yenilikçi fikirlerin arasında gündem de olanlardan biri de Meyve Suyu Barı Açmaktır.  Birçok AVM’nin içerisinde ya da caddelerin başlarında gördüğünüz meyve suyu barları küçük bir alan içerisinde yer almaktadır. Fazla maliyet gerektirmeyen bir alanda kurulması ve mevsimine göre meyvelerin bulunması ile birlikte tercih edilen bir iştir. Limon, Mandalina, Şeftali, Elma, Armut, Kayısı, Çilek, Dut, Greyfurt, Ananas gibi meyveler ise tercih edilenlerdendir. Meyvelerin alım yerleri ve mevsimlerine çok dikkat etmek gerekir.  Ayrıca bu tür işletmelerde hijyen çok dikkat çeker.

Meyve Suyu Barı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

 1. Öncelikle, kendinize uygun bir yer bulmalı ve gereken standa karar vermelisiniz.
 2. Daha sonra resmi olarak çalışmak için gerekli evrakları ve prosedürleri tamamlamalısınız.
 3. Standın kurulması için gerekli kurulum firması ile anlaşmalısınız. Ulaşım sorunu yaşamamak adına çevrenizdeki firmaları tercih edebilirsiniz. Standın kurulumu yaklaşık 4 bin civarında olmaktadır.
 4. Eğer tercihiniz stant değil de dükkândan yana olacaksa uygun bir yer bulmalısınız. Daha sonra dükkân içerisinde gereken şekilde tasarımı yapmalısınız.

Meyve Suyu Barı İçin Gerekli Malzemeler

 1. Vitamin Bar Tezgahı
 2. Katı Meyve Sıkacağı
 3. Portakal Sıkma Makinesi
 4. Nar Sıkacağı
 5. Peçete
 6. Karton Bardak
 7. Buzdolabı
 8. Temizlik Malzemeleri
 9. Bıçak Seti

Meyve Suyu Barı İçin Bayilik Veren Firmalar

 • Naz Fruit Juice: Bir meyve suyu sektöründe olan firma bayilik için en çok avantaj sağlayan firmadır. 60-70 bin TL’ye kadar yatırımı söz konusudur.
 • Waffle Art: Waffle üzerine çalışan bir işletme olsa da içerisinde bulunan meyvelerden hareketle daha çok AVMlerde yatırım yapmaya çalışır.
 • Juice Planet: Belirli şartlardan sonra bayilik veren bir şirkettir. Giriş bedeli olarak aldığı ücret ve sermaye bedeli fazladır. En az 120 bin sermayeye ihtiyacınız vardır.

İş Uzmanı Aylin Polatlı


2 Başvurular

 • Esma ada
  Posted Kasım 30, 2020 6:46 pm 0Likes

  evde yapabileceğimiz her türlü işe acil ihtiyacımız var

 • Esma ada
  Posted Kasım 30, 2020 6:46 pm 0Likes

  Küçükçekmece

Başvuru Gönder