Motor Kuryelik İle Ek Gelir Nasıl Elde Edilir?

0

Kuryelik yaparak kazanmak; çalıştığınız işinize ek gelir sağlamak mümkündür. Son dönemlerde teknolojik gelişmeler ve sanal ortama artan taleple birlikte motor kuryelik başlı başına bir meslek haline gelmiştir. Artık birçok insan evlerinden dışarı çıkmadan telefon, tablet veya bilgisayar gibi kitle iletişim araçlarından siparişler vererek kuryeler aracılığıyla siparişlerine ulaşabiliyorlar. Birçok ek iş dışında motor kuryelik daha önü açık ve talebi yüksek bir iş alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuryelik ismi söylendiğinde ilk olarak aklımıza motorla taşıma düşüncesi gelse de diğer araçlarla da kuryelik yapmak mümkündür. Motor özellikle trafik olan yerlerde daha hızlı ve konforu yüksek bir ulaşım sağladığı için motor kuryelik daha çok tercih edilmektedir. Motor kuryelik yapmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir kafe, lokanta ya da restoranın evlere siparişleri götürdüğü kurye için çalışma alanlarına başvurmaktır.

Motor Kuryelik Yapmanın Kolay Veya Zor Yanları Nelerdir?

Motor kuryelik ek iş çok zor bir meslek olmamakla birlikte yeni yerler keşfetmenizi de sağlayan bir meslek dalıdır. Bir nevi gezerek ve sadece yeni yerlere siparişleri götürerek para kazanmanız mümkündür. Eğer lokasyon bilgileriniz iyiyse ve hızlı bir yapınız varsa bu meslekte zorlanmayabilirsiniz. Kolay yanlarının olduğu kadar her meslek gibi zor yanları da vardır. Kuryeliği dört mevsim yapacağınızı düşünürsek kışın veya yağmurlu havalarda çetin hava şartları yüzünden zorlanmanız mümkün olabilir. İkinci olarak kuryelikte atik ve hızlı olmak en önemli kuraldır. Birkaç dakika dahi geciktirilen siparişlerde olumsuz geri dönüşler alabilirsiniz. Kuryelik yapabilmek için motor ehliyetinizin olması gerekmektedir. Yaş ve cinsiyet fark etmeden isteyen herkesin ek iş olarak motor kuryeliği yapabilmesi mümkündür.

Motor Kuryelik Yaparak Ne kadar Gelir Elde Edilir?

Bu gelir sayısı hangi firmada ve kaç saat çalıştığınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İlk başladığınız yerde asgari ücretle başlarken yıllarca aynı yerde çalışmanız sonucu ücretinizde buna göre artış gösterecektir. Ek iş olarak değerlendirildiğinde, 5-9 saat arası çalışarak 600-1200TL arası ücretler kazanmak mümkündür. Çalışma saatleriniz arttıkça bu aldığınız ücrete de yansıyacaktır.


Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.