Müşteriye Özel El İşleri Yapıp Satmak

Paylaşım yaparak değerlendirmelerde ön sıralarda olabilirsiniz!

Yetenekli bir kişiliğe sahipseniz ya da çokça vaktiniz varsa el işi çalışmaları sizlere oldukça avantaj sağlayacaktır. İş bulamayan veya kendi işini yapmak isteyen bireyler, müşteriye özel el işi satımından para kazanmaktadırlar.  Kimi zaman kendi işlerini yaparak kimi zaman da Müşteriye Özel El İşi Yapıp Satmakla bu kazancı elde ederler.  Evlerinizde kolaylıkla yapacağınız el işlerinden ekonomik kazanç sağlamak çok önemlidir onun için yapacağınız el işinin kalitesine, uğraşına ve taleplerine dikkat etmelisiniz.  Pek çok alternatifin olduğu el işleri vardır. El işini yapmak kadar satımını gerçekleştirmek de önemlidir. Bunun için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır.

El İşinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. El Becerisi: Öncelikle işinizin kalitesi için kendi yeteneğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. El becerinizin olup olmadığını kesinleştirdikten sonra yeteneğinizin hangi yönde olduğunu bulun ve daha sonra kendinizi bu yetenekte geliştirin.
  2. İş Planı: El işi yapmaya başlamadan önce malzemelerinizi belirlemeniz ve temin etmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında yapacağınız el işinin planını hazırlamalısınız. Öncelik sıralaması ve el işinin detayları belirlenmelidir.
  3. Zaman: Özellikle müşterilerinizi zor durumda bırakmamak adına el işinizin, başlama ve bitirme zamanını belirlemelisiniz.
  4. Satış Pazarlaması: El işi ürünlerinizi tamamladıktan sonra tanıtımını yapacağınız yazılı ya da sözlü konuşmayı hazırlamalısınız. Böylelikle el işiniz kadar tanıtımı da satımını kolaylaştıracaktır.
  5. Satış Kuralları: Satış yapmadan önce elbette gerekli kuralları ve satış yapabileceğiniz alanları belirlemelisiniz. Ödemeniz gereken herhangi bir vergi ya da yapmanız gereken işlem varsa bunun hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

El işi satımı yapılan yerler ve müşteri bulmak

Elişi satımlarını internet üzerinden yapmak çok yaygındır. Bunun için gerekli olan müşterileri bulmak için pek çok site vardır. Özellikle insanların çoğunlukla kullandığı ve aktif olduğu sosyal medyalar satış için büyük avantajdır. Ürünlerinizin tanıtımını yapabilir, görsel yollardan müşterilerinize erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamaların mesajlaşma özellikleri ile de müşterilerinizin taleplerini alarak Müşteriye Özel El İşlerinizi yapıp satabilirsiniz. Bu konuda en sık kullanılan medyalardan, Whatsapp, İnstagram, Twitter, Facebook örnek verilebilir.

İş Uzmanı Aylin Polatlı


1 Comment

  • Havva
    Posted Aralık 1, 2020 11:58 pm 0Likes

    Sultanbeyli

Başvuru Gönder