Sermayesiz İş Fikirleri ( Sıfır Para ile Kazanç Sağlayın)

0

Pek çok kişinin hayalinde az sermaye kullanarak hatta hiç sermaye kullanmadan kurduğu işten çok para kazanmak vardır. Bu aslında bir hayal olmaktan ziyade doğru fikirler bulunduğunda bir gerçek haline gelmektedir. Sermayesiz iş fikirleri denildiğinde hiç para harcamadan sıfır maliyetle yapılan işler gelmektedir. Şaşırtıcı gelebilir ancak bu tür işler yapan ve ek gelir elde etmek için yola çıkıp bu işleri ana işleri haline getiren çok kişi bulunmaktadır.

Sermayesiz işler nelerdir ?

Sermayesiz iş fikirleri genellikle herhangi bir ürün kullanılmadan zeka ve bilgi birikimi kullanılarak yapılan işlerdir. Örneğin yaşam koçluğu yapabilmeniz için kendinizi her konuda çok geliştirmiş olmanız, ince bir yorumlama ve sezi yeteneğine sahip olmanız ve doğru yönlendirmeler yapabilmeniz gereklidir. Özel ders vermek klasik bir girişim gibi gözükse de sizden ders alarak başarılı olan öğrencilerin ailelerinin referansları ile oldukça iyi paralar kazanmanız mümkündür. Geçmişte özel dersler vererek işe başlayıp buradan aldıkları referanslarla büyük ve başarılı dershaneler kurmuş pek çok kişinin örneğini görmüştük.

Bilgisayar bilgisi olan kişilerin web site hazırlaması, video içerikleri oluşturup internete yüklemesi, editörlük, grafik tasarım işleri, içerik ve makale yazarlığı gibi işler yapması bir diğer sermayesiz iş fikridir. Danışmanlık, tercümanlık, fotoğrafçılık, köpek bakıcılığı, animatörlük, organizasyon işleri, müzik dersi vermek, borsa danışmanlığı gibi pek çok iş sermaye gerektirmeyen ve referanslarınız arttıkça başarıya kolaylıkla ulaşabileceğiniz işlerden bazılarıdır.

Özetle başlıca iş fikirleri sermayesiz çok az sermaye ile yapılabilecek başlıca işler şunlardır;

  • Danışmanlık,
  • Seyyar satıcılık,
  • Spotçuluk,
  • Yemek teslimatı,
  • Tadilat işleri,
  • Boyacılık,
  • Kiraya verme işleri,
  • Tiktok, youtube, google adsense gibi platformlardan reklam geliri,
  • Dropshipping,
  • İkinci el ürünleri dolap uygulamasından satma.

Orijinal İş Fikirleri

İş fikirleri ne kadar ihtiyaç duyulan ve piyasada eksikliği görülen bir iş olursa o kadar çabuk başarıya ulaşma şansı olur. Bu nedenle bir iş kurmadan önce o fikrin daha önce yapılıp yapılmadığı, sonuçlarının ne olduğu iyi belirlenmelidir.

Orijinal iş fikirleri daha önce denenmemiş ancak çok da uç noktalarda olmayan başarı şansı yüksek fikirler olarak kabul edilir. Bir fikrin tutup tutmayacağını anlayabilmek için ilk olarak yeterli piyasa araştırması yapılmalıdır. İş tüm detayları ile mercek altına alınmalı, ne tür tepkiler alacağı ölçülmeli ve bu analizler sonucunda eyleme geçilmelidir. Maddi olanaklarınız çerçevesinde işe çok büyük sermayelerle başlangıç yapılmamalı zamanla geliştirilmelidir.


Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.