Türkiye’de Dropshopping İle E-Ticaret Nasıl Yapılır?

0

E-ticaret için başlangıçta küçük bir maliyetle de olsa bir birikiminizin olması gerekmektedir. Bunun yanında satacağınız ürünlerle alakalı iş fikirlerinizin olması bir başka şarttır.                            İyi araştırmalar sonucunda en çok talep görülen ürünü bulmanız sizin için mümkün olabilir. Ne satacağınıza karar vererek bunun sonucunda ürünleriniz için sanal bir mağaza oluşturulmalıdır. Kendi ürününüzü oluşturarak, bu ürünü kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Doropshipping, farklı bir ürün yaratmadan başvurabileceğiniz mağazanızda ki ürünleri yedeklemenin bir yoludur. Ürünlerinizi seçerken fiyat listeleriniz önemli bir yer tutar. Ürünlerinizi kazanç sağlayacak şekilde fiyatlandırmak satış yapabilmenizde ve tercih edilmenizde önemli yer tutmaktadır. Bunların hepsi çözüldükten sonra ödeme sistemlerini devreye sokmanız gerekmektedir. Online mağazanıza, kredi kartı ile ödeme seçeneği sunan “POS” imkanı sağlamalısınız. Tüm bu adımları tamamladıktan sonrası, tecrübe ve uzmanlaşmayla kendinizi geliştirebileceğiniz bir alan haline döner.

Dropshopping İle E-Ticaret Tam Olarak Nedir?

İngilizce bir kelime olan dropshopping, Türkçe anlamıyla “direk nakliye” anlamına gelmektedir. Yani arada aracı olan kişi ürünü görmeden satıcı ve müşteri arasında ileten rolünü üstlenir. Günümüzde internet kullanımı son yıllarda oldukça yaygınlaşmasıyla birlikte; alışveriş için pazara, markete veya mağazalara gitmek yerine internet aracılığıyla alışverişlerimizi yapmaktayız. Tam bu noktada; bugün baktığımızda dünya genelinde insanların en çok talep ettiği dropshipping, küçük maliyetlerle iş kurmak isteyenlerin en çok başvurduğu yöntem haline gelmiştir. Türkiye’de gittikçe yaygınlaşmaya başlayan dropshoppingde e-ticaret yoluyla; girişimcilerin bir dükkan, işletme yada şirket kurmadan en çok satan, talep gören veya beğenilen ürünü bulmasına yarayan bir alan haline dönmüştür.

Türkiye’de Dropshipping Yapan Firmalar Var Mıdır?

Evet, vardır. Adlarını belki de her gün; televizyon, bilgisayar ya da telefonlarımızda duymaktayız. Türkiye’de dropshipping yapan başlıca firmaların başında; Hepsiburada, Gittigidiyor, N11.com gelmektedir. Bu firmaların internet sitelerini ziyaret ederek, herhangi bir ürün seçebilir ve sipariş oluşturabilirsiniz. Ardından, aracı olan kişi asıl satıcı olan tedarikçiye siparişi iletir ve sipariş işlemi tamamlanmış olur. Özetle baktığımızda dropshipping ile e-ticaret sayesinde müşteri ve asıl satıcı olan tedarikçi arasında bir köprü görevi görmektedir.


Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.