Türkiye’de E Ticaret Faaliyeti Gösteren XML Tedarikçiliği Nedir?

0

XML entegrasyonu tedarikçilerde bulunan binlerce ürünlerin fiyat bilgilerinin, özelliklerinin, açıklamalarıyla tek bir tuşla müşterinin yani alıcının önüne seren bir sistemin adıdır. Her gün yapılan bir güncellemeyle birlikte XML entegrasyonlarını tek bir tuşla bütün ürünlerin fiyat değişikliklerini sağlayabilirsiniz. Yine bu sistem sayesinde sipariş aldığınızda tedarikçiden ürünü temin ederek alıcıya ulaştırabiliyorsunuz. Sanal teknoloji sayesinde birçok insan için sosyal ağlarda kullanılan uygulamalar sadece online alışverişler için kullanılan bir araç haline dönüşmüştür. Kullandığımız bu uygulamaların perde arkasında sistematik bir şekilde inşa edilmiş bir sistem mevcuttur. Bu şekilde de bu sistemler sürekli değişen ve yapılandırılan sistemlerdir. İnsanlık tarihinde popüler kültürün etkisiyle de ciddi sıçrayışlar gösteren internet kullanılıcılığı günümüzde de süratle gelişmeye devam etmektedir. Bu gelişimin önemli noktalarından birisi veri dönüşümleri olmaktadır. Önceden zor durumlarda gerçekleşen veri dönüşümleri XML teknolojisiyle daha anlamlı ve önemli bir pozisyona sahip olmuştur.

XML Entegrasyonunun Faydaları Nelerdir?

XML entegrasyonun en büyük faydalarından biri depolarda birden fazla ürün alıp bekletmenize gerek kalmamaktadır. Sipariş geldikçe tedarikçi firmadan ürünler alınarak alıcıya iletilen bir sistemi olduğundan e-ticaret kullanımı olan firmalar XML entegrasyonuna büyük talep göstermektedir. XML, diğer güncel bilgisayar programcılıklarında kullanılan belirli aşamaların temelinde olduğu bir sistemdir. Tedarikçiye ayrıca arada alıcıyla tedarikçi arasında köprü görevi üstlenen satıcıya büyük kolaylıklar sağlıyor. İşlemler tek tek yapılmak yerine tek bir talimatla bütün süreç değiştirilerek geliştirilebiliyor. Ayrıca stoksuz bir şekilde e-ticaret yapmaya imkân veren XML tedarikçiliği, bir başka internet sitesinde yine aynı ürünleri satmaya olanak sağlamaktadır.

Türkiye’de E Ticaret Faaliyeti Gösteren XML Entegrasyonunu Kullanan Firmalar Hangileridir?

XML entegrasyonu, e-ticaret sistemlerinin hem satıcı hem de tedarikçi açısından satış süreçlerini oldukça kolaylaştıran bir sistem olduğu için bu sisteme olan talep yoğundur. Tek bir adımla birçok sürece yön veren XML entegrasyonunun e-ticaret sitelerine faydası oldukça fazladır.  Türkiye’de XML entegrasyonunu kullanan firmalar şu şekildedir; Fulyan Giyim, Emek Kitap, Ufuk Tanıtım, Tayf Bilişim, Kuğu Müzik ve Aker Giyim gibi mağazalardır.


Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.