Yeni İş Fikirleri Üretmek

0

Yeni iş fikirleri üretmek ve bu ürettiğiniz işlerle para kazanmak ister misiniz ? Uzun yıllardır başkalarının kurduğu işlerde sabit maaşla çalışarak geçimini sağlamaya çalışan pek çok insanın hayali kendi işine sahip olmaktır. Kişilerin yapmak istediği işlerin çoğunun eğlenceli ve kişisel zevklerine uygun ancak daha önce yapılmış işler olduğu görülmektedir. Ancak yeni iş fikirleri üretmek başkalarının zaten daha önce yaptığı işlerden daha fazla getiri sağlayacaktır. Zaten yapılmış ve yayılmış olan bir şeyin üzerine değişik ve yeni bir şeyler eklemeden başarıya ulaşmayı istemek çok da makul değildir.

Ek gelir sağlamak ya da çalışma şartlarınızı değiştirmek için girişeceğiniz işlerin dikkat çekici, daha önce yapılmamış ve ihtiyaç duyulan bir alanda olması başarı şansınızı artıracaktır. Başarılı bir iş fikri sermaye miktarına bağlı değildir, çok az bir sermaye kullanılarak büyük kazançlar sağlanabildiği gibi büyük yatırımların yapıldığı işlerden çok büyük zararlarla çıkılabilmektedir.

İş Fikrini Hayata Geçirmek

Yeni iş fikrini hayata geçirmek için ilk olarak yeterli araştırma yapılmalıdır. Gerekli piyasa araştırması ve teknik araştırmaların ardından bu iş koluna duyulan ihtiyaç belirlenmelidir. Bu araştırmalara başlamadan önce yapılması gereken ilk şey kişinin kendi kendisini doğru değerlendirerek bu iş için ne kadar uygun olduğunu belirlemesi gerekir. Kısa bir süre sonra bıkacağı, zaman ayırmak istemeyeceği veya çalışırken keyif almayacağı bir işi yapmak insanlar için oldukça zordur. Bu nedenle kendi işinizi yapmak istiyorsanız bu sevdiğiniz bir iş olmalıdır.

İş fikirleriniz ne kadar zekice olursa olsun ilk etapta elinizde bulunan sermayenin %20 kadarından fazlasını harcamamanız sizin için doğru bir adım olacaktır. Planlananın aksine bir durum olduğunda maddi zararınızı en aza indirgemek için gerekli bir önlemdir. Sermaye konusunda son zamanlarda yaygın olarak kullanılan devlet teşviklerinden ve desteklerinden faydalanma imkanınız bulunmaktadır. Devlet destekleri her iş kolu için farklı oranlarda belirlenmiştir ve bunları alabilmek için çeşitli şartları sağlamak gerekmektedir.

Büyük sermayeler gerektirmeyen ek iş olarak yapılabilecek basit ancak ince düşünülmüş pratik iş fikirleri de zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Bu iş fikirleri de disiplinli çalışmalar neticesinde büyük başarılar kazanabilmektedir.


Ek İş Başvuru Formu

E-posta adresiniz yorum bölümünde yayımlanmayacaktır.